מסעדן יקר: מחבתות שכל מסעדה חייבת במטבח שלה

ממחבתות נחושת וברזל ועד מחבתות נון סטיק מודרניות: אילו סוגי מחבתות כדאי שיהיו במסעדה?

אם אתה מסעדן, המאמר הזה בשבילך.

מסעדות חייבות כלי בישול עמידים, נוחים לשימוש ובעלי גודל שיתאים כך שניתן יהיה להשתמש בהם במגוון צורות ואופנים. כלי מטבח, כגון קלחות, סירים וכמובן מחבתות, הם כלים שעולים כסף רב ולכן חשוב שיהיו עמידים לאורך זמן, אבל לא רק זה:

כלי הבישול חייבים להיות אופנתיים וכאלה שניתן להשתמש בהם אפילו בהגשה ישירה לשולחן. מסעדות מובילות בראשון לציון, למשל, משתמשות בטכניקה של הגשת מנות בכלי הבישול שלהן, ולכן אלה חייבים להיות ייצוגיים, ולא רק עמידים.

מחבת דונאטס

אז איך לבחור מחבת למסעדה?

מבחינת בישול או טיגון שטוח, חשוב שהמחבת תהיה בעל יכולת פיזור חום טובה ויכולת אגירת או צבירת חום. רק בצורה כזו ניתן לקבל בישול אחיד של כל הנתח או התבשיל, ללא נקודות חום או קור יחסי בזמן השימוש. אגירת חום מאפשרת בישול איטי של נתח או בישול הדרגתי, שממשיך גם לאחר ההגשה (במידה ובוחרים להשתמש במחבת גם ככלי הגשה.

מבחינה זו, בעבר היה מדובר בעיקר במחבתות ברזל יצוק, כבדות, שהיו מסורבלות לשימוש וקשות לתחזוקה, אבל כיום יש פתרונות אחרים: מחבתות אלומיניום מצופות רסק אבן או שיש, שאינן כבדות ועם זאת הן עדיין בעלות פיזור חום אחיד ויכולת טובה לצבור חום.

מחבתות אלה מצופות גם בשכבת נון-סטיק, שמאפשרת בישול בכמות מינימלית מאוד של שמן, לטובת הסועד ולשמירה על בריאותו. גם עבור מסעדן שעובד במטבח זה נחוץ.

נקודה חשובה נוספת היא שאלת העמידות והתחזוקה: במסעדה, חייבים מחבת שתהיה עמידה ככל האפשר לא רק בבישול על אש גבוהה וממוקדת, אלא גם אחרי הבישול – בניקוי.

אנחנו מחפשים מחבת בעלת רגישות נמוכה ככל האפשר לחומרי ניקוי כאלה או אחרים, כזו שהיא עמידה ככל האפשר בפני שריטות על ידי אביזרי ניקוי וכמובן בעלת חוזק מכאני טוב: רגישות נמוכה למכות או לשימוש מהיר שלא נעשה תוך תשומת לב.

מה לגבי מראה המחבת?

כיום יש יותר ויותר מסעדות שמגישות את המנות על גבי הכלי שמשמש להכנה שלהן.

אפשר לראות הרבה מקומות שמגישים תבשילי דגים ומנות פירות ים במחבתות כאלה, שקשוקות ואפילו תבשילי בשר ארוכים, שחוממו שוב במחבת.

בהגשה כזו חשוב מאוד מראה המחבת: היא חייבת להיות לא רק נקייה, אלא גם בעלת מראה מקצועי מצד אחד וכזה שמתאים למנה ולתדמית המסעדה, מצד שני. מחבתות נון-סטיק, שעליהן יש הדפס צבעוני, עמיד בחום הן פתרון מעולה לסגנון הגשה שכזה.

 

פנטולה כלי מטבח