כך תשדרגו את המטבח הביתי

 

כבר הזכרנו בעבר כמה המטבח הפך להיות הרבה יותר ממקום שמבשלים בו ואיך היום אנחנו לוקחים אותו בחשבון בבואנו לעצב או לשדרג את הבית.

אנחנו לאט לאט מבינים שהמטבח הוא החלל המרכזי בבית. הוא הגרעין המשפחתי וכזה שמהווה נקודת מפגש מרכזית מספר פעמים ביום.

לכן, לא פלא שאחת לכמה זמן, תרגישו שהמטבח קצת קטן עליכם – קירות סדוקים, ארונות מקולפים, צפיפות מכשירים ומגירות שעולות על גדותיהן.

בדיוק בשביל זה, הכנו לכם כמה טיפים קצרים שישדרגו את המטבח הביתי שלכם בקלי קלות!

מתנות לעובדים חברת פנטולה

צביעת ארונות 

אין צורך להחליף את כל דלתות ארון המטבח הביתי אם לא הקצבתם סכום גדול. אך ארונות ודלתות ארון מקולפים, הם הזדמנות מעולה לחדש קצת את הנראות הכוללת של חלל המטבח. אפשר לנסות לצבוע בצבעי בז' בהירים או לבן כדי להכניס אור למטבח. למרחיקי לכת, מומלץ גם לצבוע בתוך הארונות עצמם – זה מעניק מראה נקי וחלק. אפשר גם להתפרע עם צבעים שפעם נחשבו למחתרתיים והיום נותנים עיצוב ייחודי. כמו למשל כחול, טורקיז וצהוב.

 

אחידות

כשאנחנו רוכשים כלי מטבח, אנחנו לפעמים קונים מה שאנחנו צריכים בלי יותר מדי לחשוב על כך. אבל אם אנחנו נכנסים לסטייט אוף מיינד של חידוש ושדרוג מטבח, כדאי שנחליט על נושא. אם למשל בחרנו עץ – נקפיד שקרש החיתוך יהיה מעץ, שהמדפים מעל השיש יהיו מעץ (או לפחות צבועים בצבע עץ) וקערות קש לפירות יהיו בצבע חום כדי להשלים את העיצוב.

אם למשל החלטנו על מראה כחול/לבן מודרני, נוכל להעביר את כל התבלינים לצנצנות שקופות כדי שייתנו אוירה נקייה ואחידה. לזה אפשר להתאים קערות שקופות או קערות ארוגות בצבעים של כחול, לבן, אפור ועוד, בהתאם לשאר הצבעים הבולטים במטבח.

 

תאורה חדשה

לפעמים תאורה חדשה במטבח יכולה לתת הרגשה של שדרוג של ממש! רכישה של מתקן תאורה דקורטיבי שמתאים למראה הכולל (מתקן תאורה במראה כפרי, מודרני, שנדליר מפואר) עם אור צהוב בהיר או לבן, יתנו לכם תחושה שנכנסתם למטבח חדש.

 

פתרונות אחסון

אם אתם מרגישים שצפוף לכם במטבח, הגיע הזמן לעשות שני דברים: 1. להיפטר מכל הכלים שלא משמשים אתכם או לא מתאימים לכם יותר. (כן כן, אפשר להיפטר ממערכת הסכו"ם שקיבלתם בפסח 2008) 2. ליצור אחסון חכם יותר.

תחלקו מגירות לחלקים ותוסיפו מדפים – ככל שיהיו יותר מדפים תוכלו לאחסן יותר תבלינים וקופסאות שימורים. בנוסף, תוכלו להדביק פס מגנטי על הארון, המקרר או הטאבון למשל, ולרכוש צנצנות עם פקקים מגנטיים. ככה תוכלו להדביק אותם לפס ולחסוך מקום על השיש.

בנוסף, אפשר לרכוש פינות אחסון קטנות על גלגלים שיתאימו למראה הכולל.

 

תחשבו על הדברים הקטנים – קיימים דברים קטנים שאנשים נוטים להתעלם מהם אך כששמים עליהם דגש, אי אפשר שלא לראות כמה הם מוסיפים. לדוגמה, שטיח קטן בצבעים חזקים ליד הכיור או בחירת מגבות בתשומת לב יתרה. אפילו פרחים מפלסטיק על עדן החלון או זוג פמוטים מרשימים שעומדים על שולחן האוכל, יכולים להעניק עבור המטבח הביתי תחושה של ביתיות, חמימות ומשפחתיות.

 

פנטולה כלי מטבח