אביזרי מטבח שיגרמו לכם לבשל כמו שף

המטבח, הוא לב ליבו של כל בית, במיוחד בבתים שלנו, הישראלים. המטבח נחשב לפעמים כמקום האהוב ביותר בבית, והוא יוכל להיות הרבה יותר כיפי אם רק נקפיד לשמור על האטרקטיביות שלו ונצייד אותו באביזרי מטבח שיסייעו לנו להכין תבשילים איכותיים וטעימים.

אם תזמינו שף פרטי לאירוע שאתם מקיימים בביתכם, אין ספק שעיצוב הפנים של המטבח הוא זה שישפיע על הרושם הראשוני שלו מהמטבח שלכם. יחד עם זאת, גם לאביזרי המטבח האלגנטיים המצויים ברשותכם, יש ערך מוסף בתרומתם להפיכת המטבח כולו לאטרקטיבי.

מלבד היופי האסתטי, אביזרי המטבח השונים משפיעים גם הם על האפשרות להפוך את מלאכת הבישול לקלה יותר. מטבח מאורגן ומסודר כראוי יכול להפחית בהרבה את רמת הלחצים הכרוכה בבישול ארוחה טובה. והדברים נכונים בעיקר כשאתם מתכננים ארוחת שף בבית, לבילוי עם חברים או לציון אירוע משפחתי חשוב.

ארגון לא יעיל של המטבח, ושימוש בכלים מיושנים המסרבלים את העבודה, עלולים להגביר מאד את הלחץ בעבודת המטבח. לעתים, עד כדי כך שתאבדו כליל את התשוקה לבשל ואפילו לשהות במטבח.

היפטרו מאביזרי מטבח לא רצויים

מיד נספר לכם למה אביזרי מטבח הם חשובים לא רק לקייטרינג שמציע ארוחות שף פרטיות, אלא גם לכל מטבח פרטי ומשפחתי, כמו המטבח שלכם. אבל קודם כל הבה נבהיר דבר אחד והוא: חשוב שתיפטרו מכול הפריטים הלא רצויים!

הביטו היטב במטבח שלכם, שימו לב לכול הדברים חסרי התועלת שמצויים בו, והיפטרו מהם. פריטים לא רצויים סתם תופסים מקום במטבח, ובנוסף הם גם מסתירים דברים שאתם ממש זקוקים להם לעבודת הבישול. יתר על כן, לאחר שתיפטרו סוף סוף מכול מה שאתם לא צריכים, תמצאו שהרבה יותר קל לכם לנקות ולשמור על מטבח נקי ומצוחצח.

וכעת, הבה נראה למה אביזרי מטבח, הם כל כך חשובים למלאכת הבישול.

לחסוך אנרגיה ולחסוך כסף

אתם יכולים לדמיין את המטבח שלכם ללא תנור או ללא מקרר? טוב, ברור שלא. ואם תצטרכו להכין כל דבר באופן ידני, ייקח לכם שעות לבשל ארוחה אחת בלבד.

כאשר המטבח שלכם כולל מכשירים מודרניים, אתם מסוגלים לעסוק במספר משימות בו זמנית. כלומר, אתם הופכים לרב-משימתיים (multi tasking), מה שיחסוך לכם המון זמן.

לדוגמה, אם יש לכם מדיח כלים, לא תצטרכו לשטוף את כל הכלים בעצמכם. אם אתם חותכים ירקות בסכין פרי חדה המיועדת לקילוף ירקות, במקום בסכין משוננת לפריסת לחם, אתם חוסכים לעצמכם המון זמן, שאותו תוכלו להקדיש להכנת התבשילים, ואפילו לבשל מנות מרובות יותר בבת אחת.

כך, יחד עם החיסכון באנרגיה, באמצעות אביזרי המטבח המודרניים שלכם, אתם חוסכים גם המון זמן.

לבשל אוכל

טוב, אתם לא חייבים לעשות פרצוף מופתע! המטבח הוא המקום שבו אתם מבשלים את האוכל, כמובן. יחד עם זאת כשהמטבח כולל אביזרים כמו תנור חשמלי וכיריים (גז או קרמיים), הוא הופך לחדשני יותר, לעכשווי יותר ולהרבה פחות מלחיץ. למה שתבשיל יתבשל חצי שעה על תנור גז, אם הוא יכול להיות מוכן במספר דקות בלבד, בתנור טורבו. לכן, במקום לחסוך כסף, עדיף להיות פרקטיים ומודרניים.

להשלים את עיצוב המטבח

‘לעתים קרובות אנו מוציאים הון על עיצוב המטבח, אבל לא מקדישים תשומת לב רבה לאביזרי המטבח. למעשה, לאביזרים אלה יש תפקיד חשוב בכול מה שנוגע לגימור וליצירת עיצוב פנים אלגנטי. בלעדיהם, לא חשוב עד כמה עיצוב הפנים של המטבח שלכם הוא יפה, עדיין המטבח לא יהיה שלם.

כעת, כשאתם מודעים לחשיבותם של אביזרי המטבח, בואו נבחן כמה מהאביזרים שיהפכו את המטבח שלכם לעכשווי:

 

  • סירים – לא צריך לאגור ערימות של סירים. תוכלו להסתפק בשני סירים איכותיים, עם תחתית עבה, שמתאימים לצרכים שלכם כדי לבשל כל דבר. סיר בינוני לרטבים, לחימום; וסיר גדול לבישול פסטה, מרק או כמות גדולה לאירוע.
  • סכיני מטבח – שימו לב להבדלים בין סוגי הסכינים: סכין לחיתוך חומרי גלם, סכין לקילוף והכנת ירקות או סכין משוננת לפריסת לחם או חומרי גלם.
  • מחבת – המחבת היא כלי רב תכליתי המתאים לטיגון, לצריבה ולבישול. מומלץ לבחור במחבת נון סטיק, עם בסיס כבד, מחבת אינדוקציה חסינה לחום התנור.
  • משקל – כדי להצליח באפייה, מאזניים הם אחד מכלי המטבח הבסיסיים. באמצעות משקל דיגיטלי תצליחו למדוד במדויק את הכמויות הנדרשות להצלחת המאפה.
  • סיר קדרה – כדי לבשל אוכל מנחם ואיכותי, חשוב לצייד את המטבח שלכם בסיר קדרה מברזל יצוק, שיעשה את המלאכה לאורך שנים ארוכות.

 

פנטולה כלי מטבח